Co podniknout Co podniknout v Malé Úpě a okolí

Malá Úpa je zapomenutý kout světa, kde je dobře všem, kteří chtějí klid. Nádhernou zimu z ladovských pohádek tu střídá léto jako vystřižené z turistického průvodce.

co podniknout v zimě

 

Penzion Renerovka 93 se nachází na dosah vyhlášeného lyžařského areálu  U kostela 1000m. Kromě lyžování a běžkování můžete vyzkoušet skialpy, ovšem nezaručujeme, že jim zcela nepropadnete. Jsou totiž návykové. Po celodenní námaze se určitě zajděte sklouznout na večerní kluziště u kostela nebo si zahrajte s partou hokej na nejvýše položeném kluzišti v ČR  

 

Po lyžování:

ochutnejte pivo místního pivovaru Trautenberk na Pomezních Boudách, zajděte na některou z místních akcí – ochutnávka polévek, jarmark nebo pouť, si vyšlápněte na Sněžku, máte to od nás 8 km, se pokochejte malebným kostelíkem sv. Petra a Pavla v Malé Úpě, navštivte Velký a Malý stav v Polsku, jezera vzniklá jako pozůstatky dávného ledovce, zajeďte do Vodního parku Tropikana hotelu Goliebiewski vzdáleného 30 km.

co podniknout v létě

Až se vrátíte z krásného výletu na Sněžku, čeká na pokoření ještě devět dalších vrcholů. Na území Malé Úpy se totiž nachází deset vrcholů s vyšší nadmořskou výškou než 1 000 m. n. m. Říká se jim maloúpské tisícovky. Kromě nich vřele doporučujeme navštívit Šímovy Chalupy, Pomezní hřeben, Hrádek Aichelburg a Lví důl.

Po zdolávání hor:

projeďte okolí Malé Úpy na kole (nejkrásnější je trasa Eliščiným údolím), se projděte Stezkou v korunách stromů v Jánských Lázních, se zaměřte na geocaching – překvapí vás, kolik kešek se tu skrývá, si zajeďte do Vodního parku Tropikana hotelu Goliebiewski vzdáleného 30 km, se vydejte na procházku po Černohorském rašeliništi, ochutnejte pivo místního pivovaru Trautenberk na Pomezních Boudách.

co podniknout na jaře a na podzim

Barevné podzimní dny v mlhavých horách bez lidí zvou k túrám, procházkám a výletům. S kapucí či pláštěnkou si v naprostém poklidu prohlédnete zadumanou krajinu a můžete postupně zdolávat všech deset maloúpských tisícovek. V horách je nádherně i na jaře – vzduchem voní život, louky se začínají zelenat a za protrhanými mračny se otevírají nádherné výhledy.

Po túře:

navštivte nedaleký zámek Kuks a nechte se okouzlit Ctnostmi a Neřestmi, si prohlédněte historický důl   ochutnejte pivo místního pivovaru Trautenberk na Pomezních Boudách, si zajeďte do Vodního parku Tropikana hotelu Goliebiewski vzdáleného 30 km, se pokochejte nedalekým kostelíkem sv. Petra a Pavla, se zaměřte na geocaching – překvapí vás, kolik kešek se tu skrývá.

Co podniknout s dětmi

Malá Úpa je pro dovolenou s dětmi jako stvořená – sjezdovky nejsou příliš prudké, vydat se můžete na letní túry do šesti kilometrů a polský Vodní park Tropikana je dostupný za pár minut. Přímo Malou Úpou vede pohádková stezka Putování Malou Úpou za krkonošskými pohádkami Marie Kubátové, na které se dá strávit i celý den.

Po pohádkové stezce:

navštivte Relax park Pec pod Sněžkou, vydejte se do světa letní zábavy v polských Kowarech, zajeďte do ZOO ve Dvoře Králové, projděte si Adršpašské skály, se zaměřte na geocaching – překvapí vás, kolik kešek se tu skrývá.

V nohách už nějaké ty kilometry máme Doporučíme vám cesty s výhledy, na které nikdy nezapomenete

Ve dvaceti žlaby Chopku a Dereších.
Ve třiceti po extrémních svazích v Savojských Alpách.
Ve čtyřiceti po francouzské Haute Route.
A teprve v padesáti jsme si uvědomili, jak jedinečné jsou Krkonoše, které máme u nás doma. Svou krásou i náročností si nezadají s alpskými sjezdy. Přijeďte je k nám objevit také.

rezervace

malaupa

#malaupa ; #dovolenakrkonose ; #Renerovka93 #malaupa ; #Renerovka93 ; #dovolenakrkonose ; #krkonoše #malaupa ; #Renerovka93 ; #krkonoše; #dovolenakrkonose Tak máme termín. 12.6.2020 vyjde (a ke mě domů dojede) 2 tisíce výtisků průvodce Krkonoše s dětmi- s kočarkem i pěšky. Objednávat lze už teď, jen počítejte s tím, že zasílat budu zřejmě až v týdnu od 22.6. Nejprve musím odbavit 300 balíčků pro ty, kteří si knihu koupili na HitHitu. Prosím,sdílejte, ať s tím nemusím v zimě topit v kamnech 😂😂#krkonosemountain #krkonosenationalpark #krkonoseeu #milujukrkonose #krkonosesdetmi #krkonoseskocarkem #pecpodsněžkou #malaupa #velkaupa #spindleruvmlyn #harrachov #prichovice #tipyprodeti #navyletskocarkem #navylete #navyletsdetmi #kamnavyletcz #ceskehory #dokrkonos #dovolenasdetmi #dovolenavcesku #dovolenavcechach #ceskakrajina #ceskarepublika #mamablog #czechmum #cestujemesdetmi #cestovanisdetmi #snezka #janskelazne Červnové termíny vypsány!📆6.6. Třemi údolími pod Sněžkou📆6.6. Pec pod Sněžkou (městská trasa)📆7.6. Po velkoúpských stráních a nejen to📆13.6. Třemi údolími pod SněžkouRezervace na 📩 aupatalagency@gmail.com nebo ☎️ na 739 990 364.Prosíme o dodržování preventivních hygienických opatření jako jsou rozestupy 👱🏻‍♂️↔️👱🏻‍♀️nebo nasazení roušky během výkladových zastavení. Děkujeme za pochopení. 🙂.....#aupatalagency #krkonosejinak #pruvodce #turistika #hory #historie #jaro #cerven #pecpodsnezkou #velkaupa #malaupa #harrachov #korenov #spindleruvmlyn #jilemnice #vrchlabi #trutnov #krkonose #jizerky #kralovehradeckykraj #libereckykraj Hledáte parádní místo pro partu přátel? Máme! A je boží! Skimu Chaloupka v celé své kráse nabízí jedinečné ubytování, půjčení elektrokol, saunu, extra chladící systém na 🍻, grilování na terase s výhledem na Sněžku a mnohem, mnohem víííííc ☀️😎www.skimuchaloupka.cz#skimu #skimuchaloupka #skimujebozi #malaupa #velkazabava #❤️krkonos #krkonose #tadyjekrakonosovo #iloveskimu Víkend je za námi, nemohli jsme se vás,  hostů dočkat.🤩Moc děkujeme, že jste k nám opět zavítali, bylo tu hrozné ticho a smutno. 🙈Na léto jsme připravili nové míchané nápoje a domácí limonády. Toto je drink Chata Hradečanka. Už jste ho ochutnali? 🍸 .#chatahradecanka #amazingplacescz #krkonosemountains #malaupa #fotimekrkonose #cestujemeczsk #cestujemepocesku #travelgram #kitcheninspiration #foodporn #foodblogger #limonada #letnidrink Krkonošská architektura dnes a včera..#krkonosskaarchitektura #horskaarchitektura #architectura #architecture #mountainarchitecture #krkonose #architektur #gebirgearchitektur #riesengebirge #gebirge #mountains #mountain #dum #chalupa #house #hornimalaupa #dolnimalaupa #malaupa #pomezniboudy #cafipictures