Náš příběh Kterak zemědělce z nížiny uchvátily hory

Protože jsem kluk z Polabské nížiny, hory jsem vždy obdivoval, vzhlížel k nim a z luční stráně je dokázal sledovat celé hodiny. Před několika lety jsme si  koupili chalupu Přadlenka v Dolní Malé Úpě. A kdo se do Malé Úpy jednou dostane, musí se sem vracet znovu a znovu. Trávil jsem tu více a více času a přemýšlel o koupi menšího penzionu. První dvě možnosti, které se naskytly, nebyly to pravé. Po třech letech čekání a hledání se objevila Renerovka 93.

Renerovky, Krkonoše

Viděl jsem ty výhledy a pustil se do toho bláznovství

Když jsem se pak jednoho zimního podvečera vracel ze skialp do Přadlenky, potkal jsem majitele Renerovky 93. Zapovídali jsme se a když nám zima začala zalézat pod nehty, pozval mne, ať se jdu podívat. Prohlédl jsem si původní trámy i schodiště bývalého hokynářství, ze kterého zbudovali krásný penzion. Ovšem s přibývajícími léty už jim na něj nezbývaly síly a chtěli ho prodat. Šel jsem si prohlédnout i pokoje v horním patře a když jsem viděl ty výhledy, hned jsem věděl, že je to to pravé. Hory mě zkrátka berou.

Renerovky, Malá Úpa, Krkonoše

Začínáme psát novou historii Renerovky 93

Po 28 letech práce v zemědělství v Polabí jsem se pustil do úplně nové oblasti. Horský penzion otevírám za velké podpory kamaráda, který se ujal role provozního. Hory máme oba pod kůží, chceme se dobře postarat o naše hosty, ukázat jim Malou Úpu tak, jak ji máme rádi, a doporučit jim místa a zážitky, které jim vezmou dech. V tomhle čarovném kraji se to nemůže nepovést.

malaupa

Dzień dobry! 🤍 my już po porannej kawie 😌☕️Przez cały weekend jesteśmy i ogrzewamy ciepłą kawką, herbatą i wino grzane też znajdziemy ☕️😄 Wpadajcie 9:00-18:00 🤍#cukrucafe #kawa #porannakawa #coffeetime #morning #karkonosze #karkonoszemountains #zima #kawiarnia #clouds #kawiarnia #krkonoše #krkonose #malaupa #weekend #sobota #aeropress #aeropresscoffee #alternativecoffee s V řemeslných dílnách v Krkonoších si během výletování můžete vyzkoušet svoji zručnost a vyrobit si dárek pro své blízké. Kde se zastavit? Keramika Dumková - Rokytnice, Rautis - Poniklá, Příběh perel - Špindlerův Mlýn, Dílna Hama - IT Vrchlabí, Nadechni se - Malá Úpa a Tkalcovské muzeum - Trutnov. www.regionalni-znacky.cz/krkonose  #krkonose #visitkrkonose #vyrobenovkrkonosich #krkonoseoriginalniprodukt #keramikarokytnice #rautis #pribehperel #dilnahama #nadechnise #dumpodjasanem  #dilna #rucnivyroba #zazitek #ceskatvorba #vanoce #darujzazitek #vyrobenovcesku #rokytnicenadjizerou #spindleruvmlyn #ponikla #vrchlabi #malaupa #trutnov Pár střípků z dnešní Úpy 😉🙂🥰#velkaupa #pecpodsnezkou #krkonoše #krnap #krkonoseeu #karkonosze #krkonose #krajina_domova #krajina #malaupa #macro_drama #nofilter #natur #nature #naturephotography #vyletypocesku #vychodnicechy #ceskarepublika #ceskakrajina #ceskehory #česko #cesko #autumn #autumnvibes #podzim #pocesku #příroda #priroda #uzasnamista #energy 🌄 Malá vzpomínka- Sněžka 1603 m. n. m. 🏞️..#snezka #krkonose #malaupa #czechrepublic #czechnature #czechphotographer #fotimemobilem #huaweip30pro #nightphotography #longexposure #fotimecesko #czechroamers #ikoktejlcz  #megapixelcz #sunrise #mountains #visitkrkonose #neverstopexploring #igerscz #withmyfriend #didit #ceskakrajina #ontop #night #krkonoše #malaupa #utekzmlhy #slunceneeded #denvenku #druhydomov Zapraszamy na wyjazdy służbowe. Pogoda dopisuje. Baca gulasz gotuje. #amelkowachata #chatynaokraju #przełęczokraj #malaupa #niedamysiępandemii #wspierajmysąsiedzkibiznes #wspierajmyturystykę #wspierajmyturystyke #wspierajmypolskąturystykę #wspierajmypolskaturystyke Než sedět v pelíšku raděj v přírodě na 🤎...nebo je to....😉😁#velkaupa #vinotekaugavliku #thaikatze #thaikatzen #katzen #kocka #katze🐈 #kočka #katzenleben #malaupa #nofilter #vychodnicechy #ceskakrajina #pecpodsnezkou #příroda #priroda #krajina_domova #krkonoseeu #karkonosze #krkonose #krkonoše #krajina #katzenliebe❤️ #kitty #kocky #pocesku #energy #energie První zimní speciál je tu! 🏔❄ Od příštího týdne je naše nová 15 součástí Vánočního packu!🎄 A samozřejmě bude také v PET. 🍻 #prvnisnih #pivohoralu #pivovartrautenberk #malaupa #pivo #beer #winter