Náš příběh Kterak zemědělce z nížiny uchvátily hory

Protože jsem kluk z Polabské nížiny, hory jsem vždy obdivoval, vzhlížel k nim a z luční stráně je dokázal sledovat celé hodiny. Před několika lety jsme si  koupili chalupu Přadlenka v Dolní Malé Úpě. A kdo se do Malé Úpy jednou dostane, musí se sem vracet znovu a znovu. Trávil jsem tu více a více času a přemýšlel o koupi menšího penzionu. První dvě možnosti, které se naskytly, nebyly to pravé. Po třech letech čekání a hledání se objevila Renerovka 93.

Renerovky, Krkonoše

Viděl jsem ty výhledy a pustil se do toho bláznovství

Když jsem se pak jednoho zimního podvečera vracel ze skialp do Přadlenky, potkal jsem majitele Renerovky 93. Zapovídali jsme se a když nám zima začala zalézat pod nehty, pozval mne, ať se jdu podívat. Prohlédl jsem si původní trámy i schodiště bývalého hokynářství, ze kterého zbudovali krásný penzion. Ovšem s přibývajícími léty už jim na něj nezbývaly síly a chtěli ho prodat. Šel jsem si prohlédnout i pokoje v horním patře a když jsem viděl ty výhledy, hned jsem věděl, že je to to pravé. Hory mě zkrátka berou.

Renerovky, Malá Úpa, Krkonoše

Začínáme psát novou historii Renerovky 93

Po 28 letech práce v zemědělství v Polabí jsem se pustil do úplně nové oblasti. Horský penzion otevírám za velké podpory kamaráda, který se ujal role provozního. Hory máme oba pod kůží, chceme se dobře postarat o naše hosty, ukázat jim Malou Úpu tak, jak ji máme rádi, a doporučit jim místa a zážitky, které jim vezmou dech. V tomhle čarovném kraji se to nemůže nepovést.

malaupa

#malaupa ; #dovolenakrkonose ; #Renerovka93 #malaupa ; #Renerovka93 ; #dovolenakrkonose ; #krkonoše #malaupa ; #Renerovka93 ; #krkonoše; #dovolenakrkonose Tak máme termín. 12.6.2020 vyjde (a ke mě domů dojede) 2 tisíce výtisků průvodce Krkonoše s dětmi- s kočarkem i pěšky. Objednávat lze už teď, jen počítejte s tím, že zasílat budu zřejmě až v týdnu od 22.6. Nejprve musím odbavit 300 balíčků pro ty, kteří si knihu koupili na HitHitu. Prosím,sdílejte, ať s tím nemusím v zimě topit v kamnech 😂😂#krkonosemountain #krkonosenationalpark #krkonoseeu #milujukrkonose #krkonosesdetmi #krkonoseskocarkem #pecpodsněžkou #malaupa #velkaupa #spindleruvmlyn #harrachov #prichovice #tipyprodeti #navyletskocarkem #navylete #navyletsdetmi #kamnavyletcz #ceskehory #dokrkonos #dovolenasdetmi #dovolenavcesku #dovolenavcechach #ceskakrajina #ceskarepublika #mamablog #czechmum #cestujemesdetmi #cestovanisdetmi #snezka #janskelazne Červnové termíny vypsány!📆6.6. Třemi údolími pod Sněžkou📆6.6. Pec pod Sněžkou (městská trasa)📆7.6. Po velkoúpských stráních a nejen to📆13.6. Třemi údolími pod SněžkouRezervace na 📩 aupatalagency@gmail.com nebo ☎️ na 739 990 364.Prosíme o dodržování preventivních hygienických opatření jako jsou rozestupy 👱🏻‍♂️↔️👱🏻‍♀️nebo nasazení roušky během výkladových zastavení. Děkujeme za pochopení. 🙂.....#aupatalagency #krkonosejinak #pruvodce #turistika #hory #historie #jaro #cerven #pecpodsnezkou #velkaupa #malaupa #harrachov #korenov #spindleruvmlyn #jilemnice #vrchlabi #trutnov #krkonose #jizerky #kralovehradeckykraj #libereckykraj Hledáte parádní místo pro partu přátel? Máme! A je boží! Skimu Chaloupka v celé své kráse nabízí jedinečné ubytování, půjčení elektrokol, saunu, extra chladící systém na 🍻, grilování na terase s výhledem na Sněžku a mnohem, mnohem víííííc ☀️😎www.skimuchaloupka.cz#skimu #skimuchaloupka #skimujebozi #malaupa #velkazabava #❤️krkonos #krkonose #tadyjekrakonosovo #iloveskimu Víkend je za námi, nemohli jsme se vás,  hostů dočkat.🤩Moc děkujeme, že jste k nám opět zavítali, bylo tu hrozné ticho a smutno. 🙈Na léto jsme připravili nové míchané nápoje a domácí limonády. Toto je drink Chata Hradečanka. Už jste ho ochutnali? 🍸 .#chatahradecanka #amazingplacescz #krkonosemountains #malaupa #fotimekrkonose #cestujemeczsk #cestujemepocesku #travelgram #kitcheninspiration #foodporn #foodblogger #limonada #letnidrink Krkonošská architektura dnes a včera..#krkonosskaarchitektura #horskaarchitektura #architectura #architecture #mountainarchitecture #krkonose #architektur #gebirgearchitektur #riesengebirge #gebirge #mountains #mountain #dum #chalupa #house #hornimalaupa #dolnimalaupa #malaupa #pomezniboudy #cafipictures